XVI Konferencja Piktogramy 2017

KONFERENCJA PIKTOGRAMY 15-17 wrzesień 2017

W związku z organizacją kolejnej placówki dla dzieci wymagających wsparcia AAC-piktogramy musimy przenieść organizowaną zawsze w maju konferencję na wrzesień, prawdopodobnie 15-17 wrzesień 2017, cena taka sama 450 z wyżywieniem i materiałami. W tym roku każdy uczestnik otrzyma dawno oczekiwane teksty melodyczne, wydanie będzie uzupełnione płytą CD.

 


PROGRAM

PIĄTEK 15 WRZEŚNIA 2017

 

SOBOTA 16 WRZEŚNIA 2017

 

NIEDZIELA 17 WRZEŚNIA 2017

 


REJESTRACJA

Aby się zarejestrować należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (kliknij tutaj i przejdź do formularza)


CENA

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wniesienie zaliczki na konto bankowe w wysokości 100 zł. Opłata całkowita za konferencję wynosi 450 zł. (wraz z wyżywieniem, materiałami konferencyjnymi, bez noclegu). Dla osób które posiadają kupon rabatowy (zniżka 12%) opłata całkowita wynosi 400 zł.


LICZBA GODZIN

Ok. 20 godz. wykładów w sobotę i niedzielę oraz 4 godziny warsztatów praktycznych i prezentacji placówki z wykorzystaniem AAC-Piktogram w piątek.


FORMY SZKOLENIA

Wykłady, prezentacje, warsztaty, trening coachingu, panel dyskusyjny, wystawa pomocy dydaktycznych.


UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZA JAKĄ ZDOBĘDĄ UCZESTNICY

  • diagnoza umiejętności porozumiewania się użytkownika AAC
  • cele terapeutyczne i techniki osiągania celów w pracy z systemem AAC
  • uporządkowanie i pogłębienie wiedzy z zakresu normatywnych etapów rozwoju komunikacji a skal językowych trudności rozwoju porozumiewaniu się dzieci i młodzieży
  • poznanie etapów i modeli rozwoju zachowań komunikacyjnych w różnych grupach niepełnosprawności językowych
  • porozumiewanie się: komunikacja o potrzebach (strategie) a kształtowanie postaw językowego uczestnictwa w życiu społecznym (strategie)
  • zapoznanie się i praktyczne użytkowanie technik i metod pracy z osobami z zaburzeniami w komunikacji językowej (zaburzenia pragmatyczno-semantyczne, SLI-specyficzne zaburzenia rozwoju językowego, alalia, zaburzenia centralnego przetwarzania słuchowego, oligofazja)
  • poznanie sposobów budowania języka w przypadku korzystania z systemu AAC: rozmowy tematyczne, uwarunkowania doboru słownika i składni w zależności od wieku i poziomu poznawczego, formy obrazowania znaczeń słownych
  • pragmatyczne techniki pracy podczas wprowadzania systemu AAC-piktogramy: przygotowanie warunków dobrej komunikacji: strukturalizacja otoczenia, wizualizacja języka, kompetencje osobiste terapeuty
  • warsztat coachingu dla nauczycieli-terapeutów mowy

ORGANIZACJA KONFERENCJI

Zapewniamy całodzienne wyżywienie podczas trwania konferencji. Przerwy obiadowe są uzgadniane między uczestnikami a wykładowcami ze względu na otwarta formułę zajęć: panele, warsztaty i prezentacje. Stały catering w sali konferencyjnej  ułatwia płynny przebieg zajęć bez zbędnych/licznych przerw.

 

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW I INNE FORMALNOŚCI (ROZLICZENIA I FAKTURY) ODBYWA SIĘ OD GODZ. 8.30 ROZPOCZĘCIE KONFERENCJI PRZEWIDZIANE JEST O 9.30.

CENA KONFERENCJI: 450 ZŁ. POTWIERDZENIEM UDZIAŁU JEST WPŁATA ZALICZKI 100 ZŁ. I WYPEŁNIENIE FORMULARZA (LUB ZGŁOSZENIE E-MAILOWE) DO 10.09.2017 r.

Dla osób uczestniczących wcześniej w różnych formach naszych szkoleń cena ze zniżką : 400 zł.

DANE I NUMER KONTA DO PRZELEWU NA XVI KONFERENCJE: NIEPUBLICZNA PORADNIA KONSULTACYJNO-SZKOLENIOWA UL. KUŚNIERSKA 10, 70-536 SZCZECIN NUMER KONTA: 58 1540 1085 2001 5302 8424 0001

WSZELKIE DODATKOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE: WWW.PIKTOGRAMY.COM.PL

ORGANIZATORZY: M. PODESZEWSKA TEL: 501 07 08 47       S. MATEŃKO TEL: 501 02 04 06